Korčuľovanie v materskej škole

28.11.2018 09:43

Stalo sa už pravidlom, že deti z druhej a tretej triedy našej Evanjelickej materskej školy Dr. Filipa Melanchtona v Petržalke absolvujú raz do roka kurz korčuľovania. Rozvíjanie záujmu o pohyb a športové aktivity detí je jedným z cieľov nášho školského vzdelávacieho programu.

Kurz prebiehal na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Ružinove, kam nás každý deň vozil z materskej školy autobus. Skôr ako však deti vybehli na ľad, museli sa v šatni potrápiť s neľahkou úlohou - obliecť sa do korčulí, chráničov, rukavíc a heliem. S pomocou pani učiteliek a rodičov, ktorí mali možnosť prísť pozrieť sa na svoje deti, sa to každému nakoniec podarilo.

Na ľade sa deti rozdelili medzi skúsených trénerov podľa ich schopností a odvahy do viacerých skupín. Tí najmladší, ktorí s korčuľovaním len začínali a nedokázali na ľade ani stáť, dostali jednoduchú ale šikovnú pomôcku. Mohli sedieť na malých obrátených vedierkach a takto v sede sa bezpečne presúvať po ľade. Vyhli sa tak tvrdým pádom, ktoré by niektorých mohli ľahko odradiť a z korčuľovania sa stala dobrá zábava.

Žiadne začiatky sa však nezaobídu bez slzičiek a zopár sa ich skotúľalo i po lícach našich detí. Ale len na chvíľu. Po prvých úspechoch slzy vystriedali úsmevy a po skončení kurzu boli všetci ocenení za svoje výkony diplomom, ktorým sa mohli pochváliť aj doma.

Takže kurz po týždni skončil, ale sezóna zimných športov je ešte pred nami. Deti mohli získať cenné skúsenosti a základné zručnosti, ktoré môžu s pomocou rodičov rozvíjať ďalej. A korčuľovať sa dnes nemusíme len v zime. Všetko čo sa deti naučili na ľade, zužitkujú aj pri korčuľovaní na kolieskových in-line korčuliach na jar či v lete.

Nakoniec teda prajeme všetkým deťom veľa chuti a nadšenia do ďalšieho korčuľovania a súčasne ďakujeme Pánu Bohu za Jeho ochranu, ktorú sme počas kurzu všetci zažívali. Na ľade, na ceste a vlastne pri všetkom čo sa u nás v materskej škole každodenne odohráva.

 

Denisa Kováčová
učiteľka Evanjelickej materskej školy

Uverejnené v časopise Petržalský evanjelik

 

—————

Späť